Czarni Jasło w rozegranym awansem spotkaniu 17. kolejki krośnieńskiej Klasy Okręgowej pokonali na wyjeździe Wiki Sanok, rehabilitując się w pełni za porażkę na inaugurację rundy.

Obie drużyny przystępowały do tego meczu z chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa na wiosnę. Lepiej w to spotkanie weszli Czarni Jasło, bo już w 16. minucie po zespołowej akcji z dużym spokojem do siatki trafił Wiktor Fara. Rywale próbowali zagrozić bramce Łukasza Lepuckiego po rzutach rożnych, których wykonali niezliczoną ilość. Niedługo po przerwie po jednym z takich stałych fragmentów piłka trafiła w słupek. Jaślanie w drugiej części stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale brakowało ostatniego podania bądź wykończenia. W 75. minucie faulowany w polu karnym był Radosław Macnar, a do karnego podszedł tym razem etatowy wykonawca z początku sezonu Sebastian Suszko. Nasz obrońca pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. W doliczonym czasie gospodarze wywalczyli „jedenastkę”, którą na gola zamienił Arkadiusz Femin.

Wiki Sanok – Czarni Jasło 1:2 (0:1)
0:1 Fara (16)
0:2 Suszko (77-karny)
1:2 Femin (90+4-karny)

Żółte kartki: Osiniak, Gadomski, Kuzio – Fara.

Sędziował: Prajsnar (Kombornia).

Wiki: Czernecki – Florek (38 F. Pielech), Osiniak, Gawlewicz (82 Sokołowski), Pluskwik – Femin, Gadomski – D. Pielech, Fryc, Pelc (74 Tarapacki) – Kuzio.

Czarni: Lepucki – Tragarz, Suszko, Remut, Ząbkiewicz – Janus (83 Polakiewicz), Potera – Michoń, Rzońca, Fara (80 Kosiba) – Macnar.

Foto: Tomasz Sowa Photography

Poprzedni artykułZapowiedź meczu z Wiki
Następny artykułOstrowski: To był mecz momentów