Zapraszamy do zapoznania się z artykułem portalu Nowiny24.pl na temat sytuacji klubu Czarni 1910 Jasło na półmetku rozgrywek krośnieńskiej Klasy Okręgowej.

W Jaśle chcą nie tylko 4 ligi, ale też nowoczesnego stadionu miejskiego

Czarni Jasło na półmetku rozgrywek przewodzą stawce krośnieńskiej Klasy Okręgowej z ośmioma „oczkami” przewagi nad drugim w tabeli zespołem. Coraz głośniej mówi się w Jaśle o powrocie na czwartoligowe boiska po dwóch latach przerwy.

Bardzo chcielibyśmy, aby forma sportowa z jesieni została na wiosnę podtrzymana i w czerwcu jasielscy kibice mogli cieszyć się z awansu. Jako zarząd dołożymy wszelkich starań, aby być finansowo i personalnie gotowymi do gry na wyższym szczeblu – zapewnia prezes klubu Piotr Samborski.

Sytuacja finansowa klubu od kilku lat jest stabilna. Budżet oparty jest na kilku źródłach finansowania. Jako jeden z niewielu klubów na tym szczeblu rozgrywek Czarni mają sponsora strategicznego, firmę Alfaram.

Mocno nasz klub wspierają także znane na rynku firmy Kruszgeo, Altmetal, Guardi, PRDM czy Jafar. Ponadto mamy wielu sponsorów wspierających zrzeszonych w klubie 100, są to zarówno firmy jak i osoby fizyczne. Kolejną składową budżetu jest dotacja z Miasta Jasła oraz różnego rodzaju programy i granty, które staramy się na bieżąco pozyskiwać – mówi członek zarządu Łukasz Nigborowicz.

Największym problemem może być jednak brak odpowiedniego obiektu do rozgrywania meczów 4 ligi podkarpackiej. Sprawa niespełniającego wymogów stadionu nie jest czymś nowym, bo jego temat wraca co chwilę na tapet niczym bumerang.

Trzy lata temu po awansie stadion miejski został warunkowo dopuszczony do rozgrywek 4 ligi. Były wielkie plany i nadzieje na przebudowę obecnego stadionu, ale jak zwykle skończyło się na niczym – zaznacza sternik jasielskiego klubu

W sierpniu ubiegłego roku prezes Piotr Samborski odbył rozmowy z Burmistrzem Miasta Jasła i jego zastępcą na temat obiektu sportowego przy ulicy Śniadeckich 15.

Otrzymałem zapewnienie, że w przypadku awansu miasto Jasło stanie na wysokości zadania i stadion miejski zostanie doprowadzony do takiego stanu, aby bez żadnych przeszkód otrzymać licencję na rozgrywanie meczów w 4 lidze. Trzymamy więc za słowo – mówi Piotr Samborski

Inną sprawą, nad którą ubolewają włodarze klubu jest brak Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od wielu lat młodzież skupiona w klubie JKS Czarni 1910 Jasło nie ma sobie równych wśród rówieśników z powiatu i okolic.

Taka szkoła w Jaśle jest koniecznością w obecnych czasach. Przykłady Dębicy, Krosna, Mielca, Jarosławia czy Rzeszowa są tego najlepszym przykładem. Gdyby taka szkoła istniała, to piłkarze jak Kamil Piątkowski, Michał Rakoczy czy wielu innych chłopców uczyłaby się i trenowała w Jaśle, a nie przenosiła do sąsiednich miast – zakończył prezes klubu.

Poprzedni artykułSpotkanie byłych trenerów oraz zawodników klubu
Następny artykułZmarł Jan Samborski