Podczas VII Memoriału im. Aleksandra Karamona odbył się cykliczny mecz oldbojów pomiędzy drużynami JKS Czarni 1910 Jasło i OKS Sobniów Jasło.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle zjawiło się wielu byłych zawodników jasielskich klubów sportowych. Głównym punktem wydarzenia był mecz piłkarski oldbojów. Drużyna Czarnych Jasło wzięła rewanż za porażkę w poprzedniej edycji memoriału (wówczas Sobniów Jasło wygrał 5:1) i po bramkach Pawła Kasprzyka, Roberta Mastaja, Kazimierza Cyrulika i Łukasza Kalityńskiego pokonała swoich rywali 4:2. Honorowe trafienia dla Sobniowa zanotowali Paweł Zychowicz oraz Jerzy Chmiel. Organizatorem memoriału był Daniel Aleksander.

JKS Czarni Jasło – OKS Sobniów Jasło 4:2 (2:1)
Bramki: Kasprzyk, Mastaj, Cyrulik, Kalityński – Zychowicz, Chmiel.

Czarni: Robert Grabolus – Łukasz Kalityński, Rafał Muzyka, Kazimierz Cyrulik, Robert Mastaj, Waldemar Wolski, Roman Gogosz, Paweł Gogosz, Grzegorz Gawlik, Marek Szajna, Dariusz Janusz, Piotr Czerkowicz, Andrzej Juszczyk, Paweł Kasprzyk, Robert Cionek.

Sobniów: Grzegorz Bunar – Tomasz Stanek, Łukasz Olczak, Grzegorz Goleń, Jerzy Chmiel, Krzysztof Turek, Paweł Zychowicz, Krzysztof Warian, Łukasz Pytlowany, Michał Śmietana, Maciej Berkowicz.

Aleksander Karamon (1934-2016)

Urodzony 16 października 1934 roku w Jaśle. Po powrocie z wojska grał w trzecioligowym, a po reorganizacji rozgrywek w występującym w lidze okręgowej zespole JKS Czarni Jasło. Karierę zawodniczą zakończył w 1967 roku. Najpierw został trenerem jasielskich juniorów, potem odbył w Kluczborku kurs instruktora piłki nożnej i wreszcie przejął drużynę seniorów JKS Czarni Jasło. W pierwszym sezonie pracy (1968/1969) jego podopieczni uplasowali się na piątym miejscu w tabeli ligi okręgowej, ale już sezon później (1969/1970) zajęli trzecie miejsce, osiągając wynik powtórzony w „okręgówce” tylko przez trenera Michała Matyasa.

Po zakończeniu kariery trenerskiej nadal utrzymywał związek z piłką nożną. W 1978 roku uzyskał kwalifikacje sędziowskie, a później poprowadził ponad tysiąc pięćset (!) meczów w różnych klasach rozgrywek, w tym trzeciej ligi. Skończywszy sędziowanie, został aktywnym działaczem MZKS Czarni Jasło, wchodząc w skład Zarządu Klubu, ale nie należąc do ścisłego kierownictwa. Po przejściu na emeryturę w połowie lat dziewięćdziesiątych był kierownikiem biura JKS Czarni Jasło. Do połowy 1999 roku prowadził z Anatolem Nowosielskim większość spraw związanych z organizacyjno-finansowym funkcjonowaniem Klubu. Za swoją pracę, w klubie i poza nim, został nagrodzony wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami.

Foto: Daniel Aleksander.

Poprzedni artykułCiężka przeprawa przez Przełęcz
Następny artykułWyniki drużyn młodzieżowych