W ramach 7. kolejki spotkań o mistrzostwo krośnieńskiej Klasy Okręgowej dojdzie do pojedynku dwóch ekip z powiatu jasielskiego, Ostoi Kołaczyce i Czarnych Jasło.

Gospodarze tego pojedynku tj. Ostoja Kołaczyce zaprasza wszystkich kibiców na stadion do okolicznej Bieździadki, gdzie wyjątkowo rozegra swoje spotkanie mistrzowskie. Dotychczas podejmowała ligowych rywali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle.

Ostoja to beniaminek rozgrywek. W minionym sezonie w ostatnim meczu zapewniła sobie awans z drugiego miejsca, wyprzedzając lepszym bilansem bramkowym LKS Płowce/Stróże Małe. To był powrót do Klasy Okręgowej po zaledwie roku spędzonym w Klasie A3 Krosno. W bieżącej kampanii podopieczni Piotra Sikorskiego nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa, notując trzy remisy i tyle samo porażek. Taki dorobek daje im aktualnie 13. pozycję w tabeli.

Przeciwko swojemu byłemu klubowi zagra nasz obrońca Piotr Kosiba, który zamienił Ostoję na Czarnych w ubiegłym roku. W szeregach rywali wystąpi kilku zawodników z biało-czarną przeszłością m.in. Rafał Grzesiak, Mateusz Krajewski czy pozyskany podczas przerwy letniej Wojciech Zabawa.

Czarni Jasło po wygranej z Naftą Jedlicze wrócili na właściwe tory. Przed naszymi piłkarzami dopiero drugie wyjazdowe spotkanie (nie licząc anulowanego meczu z Markiewicza Krosno), dwa tygodnie temu zremisowali z Przełomem Besko i była to jedyna strata punktów w tym sezonie. Na podtrzymanie zwycięskiej passy liczą jasielscy sympatycy, których na pewno nie zabraknie w niedzielne popołudnie na stadionie w Bieździadce.

MKS Ostoja Kołaczyce – JKS Czarni 1910 Jasło
VII kolejka krośnieńskiej Klasy Okręgowej
17 września 2023 r. (niedziela), godzina 15
stadion Orła Bieździedza w Bieździadce

Poprzedni artykułRayen Monzer piłkarzem Czarnych
Następny artykułWyniki drużyn młodzieżowych