Zespół Czarnych Jasło wraca na swój stadion, na który w ramach 6. kolejki spotkań o mistrzostwo krośnieńskiej Klasy Okręgowej Krosno przyjedzie Nafta Jedlicze. To jedno z najciekawiej zapowiadających się starć najbliższego weekendu.

Nafta Jedlicze w przerwie letniej między sezonami zmieniła oblicze. Dariusza Solińskiego na stołku trenerskim zastąpił Miłosz Kuzianik. Klub pozyskał też jednego z najskuteczniejszych zawodników ubiegłego sezonu Klasy A – Dawida Górę oraz króla strzelców makroregionalnej ligi juniorów Mikołaja Dybusia. To głównie na nich spoczywa ciężar zdobywania goli, których strzelili już razem pięć.

Nafciarze zajmują obecnie siódmą lokatę, mając tyle samo punktów w swoim dorobku. Nasi rywale pierwsze zwycięstwo odnotowali w trzeciej kolejce z Przełęczą Dukla, a w następnej serii gier gładko odprawili na wyjeździe LKS Skołyszyn. W miniony weekend wysoko postawili poprzeczkę Startowi Rymanów, ulegając ostatecznie przeciwnikom jedną bramką.

W ostatnich latach Czarni Jasło dwukrotnie znaleźli sposób na gości z Jedlicza wygrywając w sezonie 2021/2022 – 2:0, a w kolejnej kampanii 2:1. Jaślanie w bieżących rozgrywkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw na swoim stadionie i z zamiarem przedłużenia tej serii staną do sobotniej rywalizacji z Naftą.

JKS Czarni 1910 JasłoZKS Nafta-Splast Jedlicze
VI kolejka krośnieńskiej Klasy Okręgowej
9 września 2023 r. (sobota), godzina 17
stadion w Jaśle, przy ulicy Śniadeckich 15

Poprzedni artykułLista strzelców Klasy Okręgowej
Następny artykułWeekendowy rozkład jazdy