Wracamy do gry! Na ten moment czekali wszyscy sympatycy naszej drużyny odkąd piłkarze Czarnych Jasło zeszli w listopadzie ubiegłego roku ostatni raz z boiska.

Pierwszą wiosenną kolejkę Czarni Jasło rozegrają na wyjeździe. Przeciwnikiem jasielskiego zespołu będzie beniaminek Górnik Grabownica Starzeńska. Rywale na półmetku rozgrywek zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, gromadząc na swym koncie zaledwie 6 „oczek”. Na ten dorobek złożyło się zwycięstwo z LKS-em Czeluśnica i trzy remisy: z Ostoją Kołaczyce, Zamczyskiem Odrzykoń i LKS-em Skołyszyn. Jak widać, Górnik najwięcej punktów ugrał z drużynami z powiatu jasielskiego i na pewno będzie chciał przed własną publicznością uczynić to ponownie w sobotę.

Górnik w zimowym okresie przygotowawczym rozegrał osiem gier kontrolnych, w których odniósł jedną wygraną i zanotował jeden remis. Wyborną skutecznością w tych meczach popisał się Piotr Nowak. Najlepszym strzelcem drużyny jest jednak Krzysztof Wojnicki, autor 7 trafień. Jeszcze w trakcie jesiennych rozgrywek doszło do zmiany na stołku trenerskim w klubie z Grabownicy Starzeńskiej. Z funkcji zrezygnował Andrzej Skarbek, zaś jego miejsce zajął Sylwester Kowalczyk.

Czarni Jasło przystępują do wiosennych rozgrywek z jednym celem: utrzymać fotel lidera przez 15. kolejek, aby w czerwcu móc cieszyć się z upragnionego awansu do czwartej ligi. Pierwsze spotkanie o punkty po czteromiesięcznej przerwie jest wielką niewiadomą, ale z nadziejami na korzystny rezultat do Grabownicy Starzeńskiej za zawodnikami udadzą się także jasielscy sympatycy. Liczymy, że wysoka skuteczność z ostatnich gier sparingowych zostanie przeniesiona na ligowe boiska.

GKS Górnik Grabownica Starzeńska – JKS Czarni 1910 Jasło
16. kolejka spotkań o mistrzostwo Klasy Okręgowej Krosno
sobota, 23 marca 2024 r., godzina 15.00, GKS Arena Grabownica

Poprzedni artykułLigowa piłka wróci do Jasła w kwietniu
Następny artykułOstrowski: Wiosna będzie trudniejsza