Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w niedzielę 3 marca zmarł Ryszard Tuleja, długoletni zawodnik i trener piłkarski JKS Czarni 1910 Jasło. Cała biało-czarna społeczność pragnie złożyć rodzinie najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

W jasielskim klubie grał w drużynach trampkarzy oraz juniorów, którzy zdobyli mistrzostwo województwa rzeszowskiego. Następnie trafił do kadry seniorskiej. W sezonie 1974/75 z zespołem prowadzonym przez trenera Michała Matyasa awansował do ówczesnej klasy okręgowej, odpowiedniku obecnej III ligi. Był podstawowym zawodnikiem drużyny grającej na tym szczeblu rozgrywek, a po reorganizacji w klasie międzywojewódzkiej.

Po zakończeniu piłkarskiej przygody zaczął trenować grupy młodzieżowe w Czarnych Jasło. Odnosił z nimi wiele sukcesów, m.in. zajmując drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju memoriałowym Michała Matyasa. Czarni ulegli w finałowym meczu Górnikowi Zabrze dopiero w rzutach karnych. Okazali się lepsi od Wisły Kraków, Cracovii, Polonii Bytom, Odry Opole, Stali Mielec i Warty Poznań.

Jako trener prowadził Czarnych Jasło w sezonie 1982/83 w III lidze. W sezonach 2003/04 i 2004/05 był asystentem trenera Jerzego Daniły i zarazem trenerem drugiej drużyny Rafinerii Czarnych Jasło grającej w klasie okręgowej. Uczył gry w piłkę zawodników, którzy następnie występowali w II i III lidze m.in. Piotra Słowika (Resovia), Bogdana Rumińskiego (Resovia) i Pawła Kasprzyka (Wisłoka Dębica).

Panie Ryśku dziękujemy za wszystko.

Źródło: JKS Czarni 1910 Jasło na fotografii – archiwum E.Nazgowicz 

Poprzedni artykułNajniższy wymiar zwycięstwa
Następny artykułJuniorzy starsi wygrali sparing