Czarni Jasło wrócili na zwycięską drogę, pokonując przed własną publicznością zespół Zamczyska Mrukowa. Złotego gola strzelił Marcin Janus z rzutu wolnego.

Oba zespoły przystępowały do tego spotkania podrażnione porażkami w poprzedniej kolejce rozgrywek. Lepiej w mecz weszli Czarni, którzy już po kwadransie prowadzili jedną bramką. Z rzutu wolnego strzelał Marcin Janus i piłka po rękach Mateusza Bazana wpadła do siatki. Rywale nie rzucili się do odrabiania straty, skupiając się na bronieniu dostępu do własnej bramki i szukając swoich szans w kontratakach. Jaślanie mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale obronną ręką wychodził golkiper przyjezdnych. Goście w drugiej połowie meczu nie zagrozili bramce Łukasza Lepuckiego i biało-czarni po końcowym gwizdku mogli dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

Czarni Jasło – Zamczysko Mrukowa 1:0 (1:0)
1:0 Janus (15-wolny)

Żółte kartki: Suszko – K. Bilski, Brągiel, Stachurski, S. Brożyna.

Sędziował: Heret (Górki).

Czarni: Lepucki – Tragarz, Suszko, Remut, Ząbkiewicz – Janus, Mastaj – Michoń (85 Polakiewicz), Potera (72 Rzońca), Fara (73 Gogosz) – Monzer (78 Majka).

Zamczysko: Bazan – D. Bilski, Baciak (46 Praszek), I. Brożyna, Lewicki (75 S. Brożyna) – Frączek, Brągiel – K. Bilski (80 Ciuła), Ryznar, Twardzik – Stachurski.

Foto: Krzysztof Paryś.

Poprzedni artykułNiepewny występ Karola Rzońcy
Następny artykułOstrowski: Obawiałem się tego meczu