Hit rundy jesiennej krośnieńskiej Klasy Okręgowej. Najciekawsze spotkanie 11. serii gier. To tylko niektóre hasła zapowiadające pojedynek Startu Rymanów z Czarnymi Jasło, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Start Rymanów oraz Czarni Jasło to dwie najczęściej wymieniane przed sezonem drużyny w kontekście walki o promocję do 4 ligi podkarpackiej. Nasi rywale bardzo długo dotrzymywali kroku Ekoball Stali Sanok w ubiegłej kampanii, do samego końca walcząc o przepustkę na wyższy szczebel rozgrywkowy. Mimo ostatecznego niepowodzenia, klub z Rymanowa nie poddał się w dążeniu do upragnionego celu i bieżący sezon krośnieńskiej Klasy Okręgowej rozpoczął z takim samym nastawieniem jak poprzedni.

Drużyna pomimo odejścia kilku ważnych zawodników w przerwie letniej (Majewski, Salyuk), nie straciła na swojej jakości, uzupełniając braki równie wartościowymi piłkarzami (Lukanzu, Sajdak, Baran). W ofensywie nadal niebezpieczny jest Rafał Nikody, który systematycznie zdobywa bramki, a ma ich już na swoim koncie 9. Cała drużyna pod batutą doświadczonego i ogranego w wyższych ligach Kamila Walaszczyka nie bez powodu jest głównym faworytem do wygrania rozgrywek, nawet pomimo kilku potknięć w ostatnich tygodanich.

Start Rymanów na swoim stadionie nie zwykł przegrywać. W minionym sezonie uległ tylko Stali Sanok, odnosząc zwycięstwa w pozostałych 14 grach. Również w bieżącej kampanii wygrał wszystko, chociaż rozegrał dopiero trzy mecze u siebie. Na wyjazdach punktowanie idzie już znacznie gorzej, ale porażka w Targowiskach czy ostatni remis w Nienaszowie, nie powinny tak bardzo dziwić, ze względu na bardzo wyrównany poziom drużyn w tym roku.

Czarni Jasło najbliższym meczem w Rymanowie rozpoczną ostatnią część rundy jesiennej, podczas której spotkają się z czterema czołowymi ekipami w lidze (Start, Tempo, Mrukowa, Czeluśnica). Jaślanie dzięki dobrej i skutecznej grze od początku rozgrywek przystępują do hitowej potyczki ze Startem w znacznie lepszych nastrojach i z dużo większym komfortem. Podopieczni Mateusza Ostrowskiego nie przegrali żadnego meczu, dodatkowo wygrywając pięć ostatnich z rzędu. Miejmy nadzieję, że dobra passa zostanie podtrzymana również na boisku w Rymanowie i po ostatnim gwizdku sędziego Tomasza Jagieły ze zwycięstwa będą cieszyć się nasi piłkarze.

KS Start Rymanów – JKS Czarni 1910 Jasło
XI kolejka krośnieńskiej Klasy Okręgowej
15 października 2023 r. (niedziela), godzina 15
stadion w Rymanowie, przy ulicy Bieleckiego 6

KOMUNIKAT

KS Start Rymanów informuje, że nie będzie możliwości wejścia na obiekt zorganizowanych grup jasielskich kibiców. Sytuacja ta jest spowodowana brakiem możliwości wydzielenia odrębnego sektora dla kibiców przyjezdnych na terenie obiektu sportowego w Rymanowie.

Poprzedni artykułTerminarz 12. i 13. kolejki spotkań
Następny artykułCzarni do meczu, gotowi … Start