Jesteśmy na półmetku rundy jesiennej. W ramach 8. kolejki spotkań o mistrzostwo krośnieńskiej Klasy Okręgowej Czarni Jasło wracają na swoje podwórko, gdzie czeka ich trudna przeprawa z Zamczyskiem Odrzykoń.

Zamczysko Odrzykoń to drużyna zajmująca aktualnie 8 pozycję w ligowej tabeli. W siedmiu dotychczasowych kolejkach zgromadziła na swoim koncie 10 punktów. Podopieczni trenera Dariusza Solińskiego ponieśli tylko jedną porażkę na inaugurację rozgrywek. Od tego czasu są niepokonani w lidze, notując po drodze dwa zwycięstwa oraz cztery remisy, w tym trzy bezbramkowe czyli najwięcej spośród wszystkich ekip krośnieńskiej okręgówki.

Mocną stroną naszych najbliższych rywali jest gra w obronie. Do tej pory bramkarz Damian Kozioł skapitulował tylko cztery razy. Tym razem goście będą sobie musieli jednak poradzić bez stopera Ryszarda Zaremby, pauzującego za nadmiar żółtych kartek. Niepewny jest też występ drugiego środkowego obrońcy Bartosza Lenarta, który w ostatnim spotkaniu musiał przed czasem opuścić boisko z powodu kontuzji.

Czarni Jasło podbudowani wysokim wyjazdowym zwycięstwem w Bieździadce postarają się skruszyć mury obronne Zamczyska, jakich nie potrafili zdobyć zawodnicy Tempa Nienaszów czy Startu Rymanów. Komplet zwycięstw na swoim obiekcie stawia zespół trenera Mateusza Ostrowskiego w roli faworyta, zwłaszcza, że wysoką formą z tyłu i przodu imponują Łukasz Lepucki i Mateusz Michoń.

JKS Czarni 1910 Jasło – GKS Zamczysko Odrzykoń
VIII kolejka krośnieńskiej Klasy Okręgowej
23 września 2023 r. (sobota), godzina 16
stadion w Jaśle, przy ulicy Śniadeckich 15

Poprzedni artykułLista strzelców Klasy Okręgowej
Następny artykułWeekendowy rozkład jazdy