Emocje po spotkaniu w Dukli już opadły, a przed nami kolejne ciekawe starcie. W ramach 10. kolejki spotkań o mistrzostwo krośnieńskiej Klasy Okręgowej drużyna Czarnych Jasło podejmie beniaminka ze Skołyszyna, który w ostatnich tygodniach potrafił sprawić niespodzianki z wyżej notowanymi rywalami.

LKS Skołyszyn w poprzedniej kampanii wygrał zmagania w Klasie A3 Krosno, zapewniając sobie awans na pięć kolejek przed końcem sezonu. W meczach wyjazdowych dwukrotnie tylko zremisował, resztę spotkań wygrywając, co było bardzo dobrym rezultatem na tym poziomie rozgrywek.

Rywale pomimo nieudanego początku sezonu, zaczęli punktować w najmniej spodziewanym momencie, grając przeciwko drużynom z czołówki klasyfikacji. I tak, dwa tygodnie temu byli bliscy wywiezienia pełnej puli z Nienaszowa, czyli terenu ówczesnego lidera, ale rzut karny dla Tempa w doliczonym czasie gry pozbawił ich dwóch punktów. W poprzedniej 9. kolejce podopieczni Szymona Cetnarowskiego zatrzymali jednego z faworytów rozgrywek tj. Start Rymanów, przegrywając po pięciu minutach już 0:2 i dwukrotnie odrabiając straty.

Zespół LKS-u Skołyszyn czeka na swoje premierowe zwycięstwo w okręgówce, dotychczas zanotował cztery remisy i cztery porażki. W tabeli znajduje się na 13 pozycji z dorobkiem 4 punktów. Ostatnia forma drużyny z powiatu jasielskiego pozwala mieć nadzieję miejscowym sympatykom, że od teraz ich pupile będą się piąć w górę ligowej stawki.

Czarni Jasło mimo znacznej różnicy punktowej muszą podejść do pojedynku z ostatnim już beniaminkiem (poprzednie trzy starcia na korzyść jaślan) mocno skoncentrowani. Obecne wyniki przeciwników pokazują, że nie będzie to łatwe spotkanie, co mogło się jeszcze do niedawna wydawać. Dobrą informacją jest, że do zdrowia wraca Adrian Brzostowski, który podobnie jak Rayen Monzer czeka na swojego oficjalnego gola w biało-czarnych barwach.

Ostatnia wizyta LKS-u Skołyszyn na Śniadeckich 15 miała miejsce w sezonie 2019/2020. Wówczas gospodarze wygrali 2:0 i kibice jasielskiej drużyny nie mieliby nic przeciwko, żeby ten wynik powtórzyć również w sobotnim starciu.

JKS Czarni 1910 JasłoLKS Skołyszyn
X kolejka krośnieńskiej Klasy Okręgowej
7 października 2023 r. (sobota), godzina 16
stadion w Jaśle, przy ulicy Śniadeckich 15

KOMUNIKAT

W przerwie meczu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup zniczy w ramach akcji „Czarni Jasło – PAMIĘTAMY”. To już trzecia edycja tej pięknej inicjatywy. W tym roku do odwiedzenia jest ponad 100 grobów – zawodników, trenerów, działaczy i kibiców JKS Czarni 1910 Jasło. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia corocznej zbiórki.

Poprzedni artykułTAURON Football Cup w niedzielę!
Następny artykułWeekendowy rozkład jazdy