W XIII kolejce spotkań o mistrzostwo Klasy Okręgowej na stadion przy ulicy Śniadeckich 15 przyjedzie beniaminek Cosmos Nowotaniec. Początek meczu w sobotę o godzinie 15.00.

Drużyna gości w 12 spotkaniach zgromadziła 16 punktów, co daje jej aktualnie 9 pozycję
w ligowej tabeli. O poprawę tego dorobku punktowego w sobotę będzie niebywale ciężko, bowiem Czarni Jasło nie zwykli tracić punktów oraz bramek przed własną publicznością. Komplet zwycięstw i jeden wpuszczony gol, a do tego jeszcze zwycięskie spotkanie z LKS Czeluśnica rozegrane przez podopiecznych Ryszarda Skuby na stadionie w Jaśle w roli gości, pokazuje że stwierdzenie „Twierdza Jasło” nie jest używane na wyrost.

Cosmos Nowotaniec jeszcze trzy sezony temu grał na trzecioligowych boiskach. Po dwóch spadkach z rzędu, przyszły wreszcie radosne chwile w postaci awansu do Klasy Okręgowej. Klub z Nowotańca rozpoczął bieżący sezon piorunująco, ale chwilę później został ukarany dwoma walkowerami za występ nieuprawnionych zawodników.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w dniu 23 maja 2015 r., a była to XXVI kolejka IV ligi podkarpackiej. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gości. Po kilku latach przerwy przyszedł czas na rewanż.

Czarni Jasło – Cosmos Nowotaniec
26 października 2019 r., godz. 15:00
stadion przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle

Poprzedni artykułZBIÓRKA ZNICZY !!!
Następny artykuł