Przed nami pierwszy mecz sparingowy Czarnych Jasło podczas zimowego okresu przygotowawczego. Rywalem będzie lider 4 ligi podkarpackiej Cosmos Nowotaniec.

Cosmos Nowotaniec to jedna z najlepszych drużyn w województwie, w poprzednim sezonie wygrała rozgrywki 4 ligi podkarpackiej, ale ostatecznie zrezygnowała z awansu do wyższej klasy rozgrywek. Po rundzie jesiennej bieżącej kampanii zajmuje pierwszą pozycję w tabeli, z niewielką przewagą nad drugą Stalą Łańcut. Trenerem zespołu jest Grzegorz Pastuszak. Dla jego podopiecznych będzie to również pierwsze sparingowe przetarcie od rozpoczęcia przygotowań. Ostatnio obie drużyny spotkały się podczas spotkania kontrolnego w sierpniu, który na swoją korzyść rozstrzygnął Cosmos, wygrywając 4:1 w Nowotańcu.

Sparing z Cosmosem będzie dla jasielskich piłkarzy podsumowaniem początkowego okresu przygotowań, podczas którego spotkali się na zaledwie czterech treningach. Do rozpoczęcia wiosennych rozgrywek jeszcze daleka droga więc i forma zespołu może pozostawiać wiele do życzenia.

JKS Czarni 1910 Jasło – LKS Cosmos Nowotaniec
sparing, 26 stycznia 2024 r., godz. 18.30
boisko ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle

Poprzedni artykułTrampkarze starsi rozpoczynają sparingi
Następny artykułMiasto Jasło przyznało dotacje