Outsider lepszy od Czarnych


Czarni Jasło wrócili z wyjazdowego meczu do Pruchnika na tarczy. Start, który do tej pory zajmował ostanie miejsce w ligowej tabeli, pokonał na własnym boisku Czarnych 2:1. Honorowe trafienie dla gości zanotował Łukasz Urban.Faworytem niedzielnego starcia w ramach szóstej kolejki IV ligi podkarpackiej pomiędzy Startem Pruchnik a Czarnymi Jasło, bez dwóch zdań byli goście. Wpływ na taki stan rzeczy miał nie tylko układ ligowej tabeli, lecz także środowy występ Czarnych przed własną publicznością w meczu przeciwko Głogovii Głogów Małopolski, która okupowała wówczas pierwsze miejsce w ligowym zestawieniu. Czarni pewnie wygrali z faworyzowanym rywalem sprawiając tym samym sporą niespodziankę. Start Pruchnik w tej samej kolejce pauzował.
Wydawało się, że pójście za ciosem przez Czarnych będzie czymś naturalnym. Szczególnie, że w szóstej kolejce mieli zmierzyć się z drużyną, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Co więcej, gospodarze niedzielnego spotkania zdołali zgromadzić w czterech meczach zaledwie jeden punkt. Warto również dodać, że w dwóch meczach, rozegranych do tej pory przed własną publicznością, Start za każdym razem musiał uznać wyższość rywala.
Wydarzenia boiskowe jednak brutalnie zweryfikowały rzeczywistość. Czarni, już po 30. minutach gry przegrywali 2:0. Wynik, jeszcze w pierwszej połowie spotkania mógł ulec zmianie na korzyść gospodarzy, gdyby wykorzystali ono rzut karny, podyktowany przez arbitra za zagranie piłki ręką, przez jednego z zawodników gości. Czarni strzelili gola kontaktowego za sprawą Łukasza Urbana, który, jak zdążył nas przyzwyczaić, pewnie wykorzystał jedenastkę.
W drugiej odsłonie meczu obydwie drużyny, choć miały swoje okazje do zdobycia gola, nie zdołały powiększyć swojego bramkowego dorobku. Tym samym, to podopieczni trenera Macieja Mikłasza cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w sezonie i trzech punktów.


Czarni Jasło wystąpili w składzie: Niemczynski – Sowa, Sabik, Dziedzic, Szydło, Mastaj, Kiełtyka, Urban, Szopa, Setlak, Munia. Rezerwowi: Lepucki, Wietecha, Kulish, Musiał, Majka, Frączek, Myśliwiec.
MD

https://www.jaslo4u.pl/outsider-lepszy-od-czarnych-newsy-jaslo-26211

Poprzedni artykułKarol Matysik w Klubie 100
Następny artykułW sobotę gramy z Lechią Sędziszów