W najbliższą sobotę na stadionie w Jaśle odbędzie się VII Memoriał im. Aleksandra Karamona – sędziego piłkarskiego, trenera, zawodnika i działacza JKS Czarni Jasło.

Zapraszamy wszystkich kibiców, byłych zawodników i działaczy jasielskich klubów piłkarskich (Czarni Jasło, Nafta Jasło i OKS Sobniów Jasło) do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. To szansa na spędzenie czasu w miłej atmosferze, okazja do wielu wspomnień, posłuchania ciekawych historii z boisk, a przede wszystkim dobrej zabawy w piłkarskim gronie. Głównym punktem memoriału będzie mecz oldbojów. Organizatorem spotkania jest Daniel Aleksander.

VII Memoriał im. Aleksandra Karamona
30 września 2023 r. (sobota), godz. 16
stadion przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle

Aleksander Karamon (1934-2016)

Urodzony 16 października 1934 roku w Jaśle. Po powrocie z wojska grał w trzecioligowym, a po reorganizacji rozgrywek w występującym w lidze okręgowej zespole JKS Czarni Jasło. Karierę zawodniczą zakończył w 1967 roku. Najpierw został trenerem jasielskich juniorów, potem odbył w Kluczborku kurs instruktora piłki nożnej i wreszcie przejął drużynę seniorów JKS Czarni Jasło. W pierwszym sezonie pracy (1968/1969) jego podopieczni uplasowali się na piątym miejscu w tabeli ligi okręgowej, ale już sezon później (1969/1970) zajęli trzecie miejsce, osiągając wynik powtórzony w „okręgówce” tylko przez trenera Michała Matyasa.

Po zakończeniu kariery trenerskiej nadal utrzymywał związek z piłką nożną. W 1978 roku uzyskał kwalifikacje sędziowskie, a później poprowadził ponad tysiąc pięćset (!) meczów w różnych klasach rozgrywek, w tym trzeciej ligi. Skończywszy sędziowanie, został aktywnym działaczem MZKS Czarni Jasło, wchodząc w skład Zarządu Klubu, ale nie należąc do ścisłego kierownictwa. Po przejściu na emeryturę w połowie lat dziewięćdziesiątych był kierownikiem biura JKS Czarni Jasło. Do połowy 1999 roku prowadził z Anatolem Nowosielskim większość spraw związanych z organizacyjno-finansowym funkcjonowaniem Klubu. Za swoją pracę, w klubie i poza nim, został nagrodzony wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami.

Poprzedni artykułWyniki drużyn młodzieżowych
Następny artykułPowrót Adriana Brzostowskiego