Lasy Państwowe Partnerem JKS Czarni 1910 Jasło

Lasy Państwowe Partnerem JKS Czarni 1910 Jasło„Natura Najlepszym trenerem”

Klub Sportowy to nie tylko treningi i rywalizacja sportowa, dodatkowe zadania klubu to wychowanie oraz edukacja młodzieży zrzeszonej w naszym klubie. Lokalizacja naszego klubu pozwala na wykorzystanie sąsiedztwa Lasów Państwowych, nadleśnictw takich jak Kołaczyce, Dukla oraz obszaru Magurskiego Parku Narodowego do działań edukacyjnych i przyrodniczych.

Jasielski Klub sportowy Czarni 1910 Jasło wraz z Lasami Państwowymi przystąpił do realizacji kampanii edukacyjno-przyrodniczej pod nazwą ,,Natura najlepszym trenerem”. (Projekt realizowany w ramach programu Sportowa Natura) Projekt ten łączy obszary związane z treningiem, aktywnym wypoczynkiem, edukacją przyrodniczą oraz promocją walorów Lasu. Wiodącym elementem naszej akcji jest edukacja leśna, która stanowi nieodzowny element nowoczesnego leśnictwa. Nasi piłkarze biorą udział w zajęciach terenowych, które mają na celu zgłębianie wiedzy leśnej .

Zajęcia prowadzone przez zaprzyjaźnionych przyrodników i leśniczych na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce, a cała akcja zostanie zakończona i podsumowana na wycieczce do Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krępnej.

Program zajęć terenowych:Nadleśnictwo Kołaczyce- Bierówka:Trasa I „Las – bioróżnorodność biocenotyczna a gospodarcze użytkowanie”

Trasa II „W poszukiwaniu najstarszych zabytków kultury materialnej człowieka”

Trasa III „Pamiątki tragicznej historii”Nadleśnictwo Dukla:Ścieżka przyrodnicza ,, Do Złotej Studzienki” – CergowaMagurski Park Narodowy:Krempna wycieczka do Muzeum Magurskiego Parku Narodowego.

Poprzedni artykułW sobotę gramy z liderem
Następny artykułCisy 1 – Czarni 6