Czarni razem z Biało-Czerwonymi


17 września 2022 roku, podczas meczu 1-ligi Apklan Resovia –  Puszcza Niepołomice, doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy CWKS Resovia S.A., Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovia oraz JKS Czarni 1910 Jasło.
Rzeszowian reprezentowali: Miłosz Kruczek, prezes CWKS Resovia S.A., Dariusz Jęczkowski, dyrektor sportowy ds. grup młodzieżowych i Artur Łuczyk z działu skautingu resoviackiej akademii. Po stronie jasielskiej dokument parafowali: Piotr Samborski, prezes JKS Czarni 1910 i Tomasz Pałucki, członek zarządu Czarnych.

Umowa skupia się na:
* współpracy w zakresie szkolenia piłkarskiego na poziomie dzieci i młodzieży; przy udziale i wykorzystaniu potencjału Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie.
* przekazywaniu zawodników pomiędzy stronami – z drużyny seniorów oraz z grup młodzieżowych.

„Czarni to klub z tradycjami w szkoleniu dzieci i młodzieży na Podkarpaciu, my z kolei jesteśmy otwarci na dzielenie się swoim doświadczeniem. To wszystko powoduje, iż SMS Resovia otwiera sobie kierunek na utalentowanych zawodników z Jasła” – podkreślał Dariusz Jęczkowski.

Z kolei Piotr Samborski zaznaczał, iż umowa z „Pasiakami” pozwoli Czarnym wejść na jeszcze wyższy poziom. „Zdecydowaliśmy się na współpracę z SMS Resovia, ponieważ należy do najlepszych na Podkarpaciu a drużyna seniorów Apklan Resovii to mocny, 1-ligowy zespół. Nasi wychowankowie, trafiając pod tutejszą kuratelę, mają duże szanse, aby wykonać krok do przodu. Współpraca ma mieć wielowątkowy charakter: zamierzamy wymieniać się doświadczeniami, trenerzy Czarnych udadzą się na staże do Rzeszowa, liczymy też na wspólne sparingi – wyliczał sternik jasielskiego klubu.  

Dodajmy, że Resovia S.A. oraz SMS Resovia już wcześniej podpisały umowy o współpracy z Sokołem Sieniawa (3 liga), Koroną Rzeszów (4 liga), MKS Arłamów Ustrzyki Dolne (5 liga) i UKS SMS Przemyśl (akademia piłkarska).

Poprzedni artykułW sobotę gramy z Przełęczą Dukla
Następny artykułW niedzielę gramy z Nienaszowem